Jak zapobiegać oparzeniom słonecznym?
Większości z nas zdarzyło się przesadzić kiedyś z ekspozycją na słońce. Pierwszym objawem oparzenia jest rumień, będący rezultatem rozszerzenia naczyń krwionośnych w skórze. Pojawia się po 4-6 godzinach od opalania się. Najsilniejszy jest po 12-24 godzinach.
Inne charakterystyczne objawy oparzenia: obrzęki, ból i pieczenie, w nasilonej postaci też pęcherze i złuszczanie się naskórka. W ciężkich przypadkach oparzeń mogą występować objawy ogólne organizmu: gorączka, nudności, wymioty oraz bóle głowy. Trwałymi, długofalowymi skutkami wielokrotnych oparzeń są przebarwienia, odbarwienia, zmiany naczyniowe. Badania naukowe dowiodły też, że uszkodzenia skóry będące konsekwencją oparzeń słonecznych sprzyjają w przyszłości powstawaniu nowotworów skóry (czerniaka).
Oparzenia słoneczne to odczyn zapalny skóry występujący na skutek silnego kontaktu z promieniowaniem ultrafioletowym typu B (UVB).
Najbardziej podatna na oparzenia słoneczne jest skóra jasna, gdyż ilość naturalnego barwnika (melaniny) chroniącego przed promieniowaniem UV jest w niej bardzo mała. Każda skóra wymaga częstej aplikacji (co ok. 2 godziny) kremów z wysokimi filtrami (np. YASUMI High Protection SPF 30). Szczególnie niebezpieczne jest słońce odbijane od śniegu, piasku lub wody. Operuje mocniej niż nam się wydaje, dlatego doprowadza do oparzeń. Wysokie filtry w tym przypadku są również wskazane.
Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 44
 
Zobacz inne porady 
Depilacja BIKINI
"Wstydzę się przyjść na depilację bikini..."
Masz tak samo? Spokojnie! W naszym gabinecie Yasumi Epil zatrudniamy ekspertów ds. depilacji, ale również ekspertów ds. profesjonalnej obsługi klienta.
Możesz być pewna, że zadbamy nie tylko o dokładnie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg depilacji okolic intymnych, ale również o Twój komfort, poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję!
Nie wiesz, którą metodę DEPILACJI wybrać? Podpowiemy!
Wiecej przeczytasz tutaj.
Miej oko na pieprzyki
Znamiona barwnikowe są wadą rozwojową polegającą na zgromadzeniu się w zdrowej skórze komórek barwnikotwórczych (melanocytów).
Dowiedz się więcej.
